Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Adam Repucha

Adam Repucha jest uznawany za jednego z najoryginalniejszych polskich songwriterów. Co może dziwić, zważywszy na jego zaskakująco skąpy dorobek: parę starych dem, “Lepszy świt”, synth-folkowy singiel wypuszczony rok temu, ale także – piosenka „Zabierz mnie do morza”, która pojawiła się w nagrodzonym na festiwalu Sundance filmie “Wszystkie nieprzespane noce” (2017) (w którym także wystąpił). Poza tym to właśnie jego Vincent Moon wybrał na bohatera jednej ze swoich słynnych sesji wideo podczas wizyty w Warszawie.

Adama wyróżnia emocjonalny styl śpiewania oraz oryginalne, wciąż ewoluujące teksty, w których przewijają się motywy podróży, splecenia z naturą, czy astronomii. Obecnie jego piosenki opierają się na połączeniu akustycznej balladowości, przywołującej na myśl twórczość Cata Stevensa czy Roberta Wyatta, z zimnym, przenikniętym nostalgią, brzmieniem syntezatorów. Na żywo wykonuje je „tradycyjnie”, z gitarą, jak i śpiewając do zaaranżowanych podkładów.

Oprócz inspiracji amerykańskim folkiem, Adam chętnie powołuje się na lata siedemdziesiąte – okres intensywnego eksperymentowania ze strukturą piosenki oraz łączenia brzmień akustycznych z syntezatorami. Odtwarza te fascynacje w aktualnie trwających nagraniach i nowych utworach, które wykonuje na koncertach.

Adam Repucha – wokalista i songwriter łączący ascetyczny folk z brzmieniami syntezatora Wyróżnia go emocjonalny styl śpiewania oraz autorskie, nasycone wizyjną symboliką teksty, w których przewijają się motywy podróży, splecenia z naturą, czy astronomii. Kilka jego piosenek zarejestrował Vincent Moon, autor audiowizualnych projektów Take Away Shows/Blogotheque. Piosenka „Zabierz mnie do morza” pojawiła się w filmie Wszystkie nieprzespane noce (2016). Do najnowszego singla „Lepszy świt” powstało pierwsze w karierze artysty wideo.

LA BLOGOTHEQUE: http://en.blogotheque.net/2011/03/08/adam-repucha-en/