Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Bad Light District

Bad Light District to projekt powołany do życia w 2007 roku przez Michała Smolickiego, na co dzień perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals.

W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazuje się debiutancki album Simplifications skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała, z gościnnym udziałem kolegów z macierzystego zespołu. Piosenki z płyty z marszu trafiają na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych – a singlowy Street Of Frozen Phantoms trafia na Listę Przebojów Programu Trzeciego, w którym to album stał się także płytą tygodnia. Simplifications zbiera także znakomite recenzje w ogólnopolskiej prasie muzycznej. W roku 2010 koncertowy skład BLD nabiera ostatecznego kształtu: do projektu dołączają drugi gitarzysta Jacek Dąbrowski, basista Łukasz Lembas (Bubble Pie) oraz perkusista Maciek Pietrzyk (10 000 Szelek).

Rok 2011 to seria ponad 20 udanych koncertów w całej Polsce i solidne przygotowania do nowej płyty, za którą będzie odpowiedzialny cały obecny skład zespołu. BLD to już nie piwniczny projekt solowy sprzed dwóch lat: to czwórka doświadczonych, dobrze ze sobą zgranych, ale wciąż młodych i pełnych energii muzyków. Na nowej płycie zespół zachował swoje charakterystyczne brzmienie, kładąc jednak nacisk na większą lekkość kompozycji i spójność całego materiału. W 2012 roku zespół ukończył pracę nad swoim drugim albumem studyjnym, którego premiera planowana jest na jesień. Wydawcą płyty zostało krakowskie radio akademickie Radiofonia.

http://badlightdistrict.eu/

www.facebook.com/badlightdistrict