Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Ben Caplan

Ben Caplan jest kompozytorem, muzykiem i artystą estradowym w najbardziej uświęconym znaczeniu tego słowa. Od momentu kiedy pojawia się na scenie zaraża cię swoją psychodeliczną osobowością i urzekającą obecnością. Możesz wczuć się i współuczestniczyć w swobodnej manierze Caplana, gdy kroczy przed tłumem i rozpoczyna kontrolowane zbiorowe zejście w stronę chaosu.

W swoim najnowszym projekcie Ben Caplan porusza tematy związane z imigracją, utratą, ciemnością, miłością, seksem i Bogiem. Caplan koncertuje ze świeżą partią piosenek, które zostały pierwotnie skomponowane jako część nowej sztuki muzycznej “Old Stock: A Refugee Love Story”. Ta wielokrotnie nagradzana sztuka miała swój debiut na międzynarodowym festiwalu Fringe w Edynburgu, gdzie zdobyła najwyższe odznaczenia festiwalowe i stała się hitem. Następnie spektakl pojechał w międzynarodowe tournée, a w jego ramach siedmiotygodniową serie przedstawień na Off Broadway, wtedy to zdobył New York Times Critic’s Pick oraz sześć nominacji do nagrody Drama Desk Award, pośród innych wyróżnień.

W przerwach pomiędzy wystawieniami spektaklu Caplan wyrusza w trasę koncertową w Europie, Australii i Ameryce Północnej z nową grupą muzyków. Muzyka z jego produkcji teatralnej została wydana jako trzeci album studyjny Caplana, zatytułowany “Old Stock”. Muzyka na tym nagraniu jest zakorzeniona w rezonansowym barytonowym głosie Caplana, wspierany dźwiękami fortepianu, akordeonu, organów, klarnetu, saksofonu, skrzypiec, perkusji oraz sporadycznych banjo i gitary akustycznej.

bencaplan.ca