Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Bubble Pie

Zespół zawiązał się w maju 2010 roku i w ekspresowym tempie zarejestrował EP-kę „Funny Worries. W 2011 roku Bubble Pie zaznaczył swoją obecność serią ponad dwudziestu koncertów zagranych w całej Polsce m.in. u boku kanadyjczyków z NoMeansNo, ale także zaprzyjaźnionego Bad Light District czy bydgoskiego Ed Wood.

Na żywo Bubble Pie zaskakuje energią i zdolnością do poszukiwań. Kiedy zaczynali ich znakiem rozpoznawczym był porzucony po pewnym czasie megafon. Tuż po zarejestrowaniu materiału na debiutancki album ich koncerty obfitowały w dzikie, improwizowane sety, więc trudno przewidzieć co wydarzy się podczas zapowiadanej trasy.

„Bathroom Stories” debiutancki album tria – miksował, produkował i w dużej mierze rejestrował Michał Kupicz, wcześniej zaangażowany w realizację płyt Indigo Tree, Ed Wood, Kyst czy Coldair. Efektem tej współpracy jest 11 pełnokrwistych piosenek, do których partie instrumentalne zostały zarejestrowane „na setkę” w 3 dni we wrocławskim OPT. „Bathroom Stories” to zróżnicowane aranżacyjnie, ale układające się w spójną całość utwory o wyrazistym, lampowym brzmieniu. Szlachetności nagraniu dodał mastering Nilsa Frahma wykonany w berlińskim Durton Studio (z jego usług korzystali m.in. Dakota Suite, Hauschka, Peter Broderick, Efterklang).

bubblepieband.com

www.facebook.com/bubblepieband