Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Hayden Berry

Pochodzący z północnej Anglii Hayden Berry już od ponad piętnastu lat komponuje i nagrywa piosenki, jak również występuje jako wokalista i gitarzysta z autorskim repertuarem. Początkowo związany z grupa Ripcord (z która w późnych latach 90tych podpisał umowę z firma fonograficzna Sire Records (Warner Bros.)), obecnie koncertuje jako niezależny artysta wykonując swoje nastrojowe akustyczno-folkowe piosenki, inspirowane twórczością Boba Dylana, Leonarda Cohena, Tima Buckleya, Nicka Drake’a oraz Neila Younga.

Po rozpadzie grupy Ripcord, który nastąpił wkrótce po nagraniu ich debiutanckiego albumu, Hayden nagrał w Szwajcarii swój pierwszy solowy album zatytułowany 'Music from my Mountain’. W kolejnych latach tworzy następne albumy: w roku 2004 'Moving Along’, a w 2006 'What do you believe in?’. W roku 2008 Hayden nagrywa 'This Too Will Pass’ – czwarty już solowy album, w którym do współpracy zaprosił wokalistkę Terese Lipinski i wiolonczelistę Andy’ego Baily. W albumie tym słychać tez dźwięki waltorni i skrzypiec.

Niedawno zakończony najnowszy solowy projekt artysty – 'The World And Me’, nieco inny w charakterze od poprzednich, dryfuje w stronę ambientu i żywszych rytmów. Dzieląc swoje życie między Krakowa Wielka Brytanie.

Oryginalnie i pięknie brzmiące piosenki przywodzące na myśl dokonania takich artystów jak Nick Drake czy Leonard Cohen. Hayden Berry czaruje subtelnym klimatem swoich utworów oraz pełnym ekspresji głosem.

haydenberry.bandcamp.com/