Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Jesse Osborne-Lanthier (Noir)

Osborne-Lanthier pochodzi z Montrealu, ale aktualnie tworzy w Berlinie. Od niemal dekady zajmuje się sztukami wizualnymi i muzyką eksperymentalną. Większość wydawnictw nagrał we współpracy z Francisco De Gallo (Hobo Cubes) znanym z albumów dla Opal Tapes​, Where To Now? czy Wounded Knife​. Obu artystów usłyszymy także w duecie The H. Artysta współpracował w studiu również z takimi muzykami jak Bernardino Femminielli i Grischą Lichtenberger.

Zarówno jego solowe płyty jak i kolaboracje z licznymi muzykami zataczają jeden, szeroki krąg zainteresowań Kanadyjczyka. Mroczne kompozycje macza w glitchu, dronach, industrialu czy noisie. Niegdyś ozdobione wokalizami, teraz wzbogacone o rytm utwory stają się jeszcze intensywniejsze i bardziej wciągające. Warto zajrzeć do jego niepublikowanych prac z okresu 2011-13, które prezentują jego taneczne oblicze. Muzyk eksploruje tutaj house i techno nie zapominając o poprzednich inspiracjach. Jego trzyletnie studium zaowocowało jak dotąd najbardziej hipnotycznym i bezpardonowym wydawnictwem: „Otherwise Insignificant Psyche Debris”.

Jesse Osborne-Lanthier (Noir) muzyką i sztuką, chce uzasadnić i zarchiwizować swoje odmienne nastroje, myśli, poglądy polityczne czy ulotne fascynacje. Chce stworzyć wspomnienie o sobie. Zaznaczyć to co się zmieniło w nim i wokół niego. Zobaczyć czy wszystkie rzeczy, które były dla niego istotne wciąż są takie oraz zrozumieć i ocenić własną przemianę.

https://jesseosbornelanthiernoir.bandcamp.com/album/otherwise-insignificant-psyche-debris