Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Molly Nilsson

Molly Nilsson. Dziewczyna, której nie chce się czekać, aż ktoś poprosi ją do tańca i spontanicznie projektuje swój własny muzyczny kram. Założyła własny label – Dark Skies Association i poprzez niego pokazuje światu swoją twórczość. Z łatwością, lecz nie pochopnie, kreśli linijki zawstydzająco osobistych tekstów i ubiera je czule w synthpopową siatkę dźwięków. Nilsson połknęła bakcyla DIY – sama kręci i montuje osobliwe teledyski, a nawet własnoręcznie farbuje promocyjne tiszerty.

Dzieciństwo spędziła w Sztokholmie, by zaraz po szkole przeprowadzić się do Niemiec. Od kilku lat mieszka w berlińskiej dzielnicy Neukölln, gdzie swój czas dzieli pomiędzy pracę na etacie w galerii sztuki i tworzenie muzyki. Jednak z jej utworów tchnie gęstą tęsknotą, jakby tak naprawdę nigdzie nie czuła się u siebie.

Molly zagrała na początku tego roku dwa świetne koncerty w Krakowie i Warszawie, na których pojawiły się tłumy ludzi, oczarowanych jej muzyką. Występy te były częścią nieustającej trasy promującej jej nowy krążek „History”, którego premiera odbyła się w grudniu 2011 r.

darkskiesassociation.org