Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Moon King

Moon King to pseudonim producenta, piosenkarza i kompozytora Daniela Benjamina. Urodzony w Toronto muzyk spędził rok 2016 w Detroit, gdzie legendarna i jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o muzykę, dzielnica Hamtramck stała się jego domem i inspiracją dla nowego zestawu nagrań. Hamtramck ’16 dokumentuje jego przybycie w nowe i nieznane otoczenie powiązane z rosnącą obsesją na temat wywodzącej się z tamtąd undergroundowej muzyki tanecznej, dźwiękiem i uczuciem które zawsze czuły się w Detroit jak w domu.

Współpracując z lokalnymi artystami i muzykami, a także mając okazję odetchnąć po kilku latach ciągłego koncertowania, Daniel stworzył zupełnie nowy zespół z dźwiękiem czerpiącym z początków muzyki tanecznej, od synthpopu, disco i muzyki house aż po piosenkowo zorientowany pop nawiązujący do Bee Gees czy Prince’a. Zwracanie uwagi na szczegóły przy produkcji nagrań i chęć do wyjścia poza formę tego, co widzi jako swój własny potencjał, sprawiły, że stał się postacią wartą śledzenia. Hamtramck ’16 to lo-fi pop’owy klejnot, który z pewnością pozostawi słuchaczy ciekawych tego co będzie dalej.

EN:
Moon King is the alias of producer, singer and songwriter Daniel Benjamin. Born in Toronto, the musician spent 2016 in Detroit, where the musically fertile and offbeat neighborhood of Hamtramck became both his home and the inspiration for a new set of recordings. Hamtramck ’16 documents his arrival into a new and unfamiliar environment combined with a growing obsession for underground dance music, a sound and spirit that
has always felt right at home in Detroit.

Collaborating with local artists and musicians, and having the freedom to stretch out after several years of constant touring, Daniel put together a completely new band with a sound drawing from dance music’s early days, from synthpop, disco and house music up through the more pop-oriented songcraft of the Bee Gees or Prince. Daniel’s attention to detail in production, and willingness to break the mold of what he sees as his own potential, have made him an interesting figure to watch. With Hamtramck ’16 he has created a lo-fi pop gem that will leave listeners eager to hear what comes next.


https://moon-king.bandcamp.com/