Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

OPEN ZOO

OPEN ZOO 2015

Zainicjowany na poprzedniej edycji blok Open Zoo udowodnił, że w Krakowie jest wiele młodych zespołów, które są warte uwagi, dlatego napełnieni optymizmem postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć tą ideę i wyjść poza dawną stolicę Polski. W tym roku na Open Zoo pojawią się młode zespoły z poza Krakowa, którym się bardzo uważnie przyglądamy, bardzo lubimy, a także trzymamy za nie kciuki. Mamy nadzieję, że grupy, które zaprezentujemy w tej edycji narobią dużo szumu na polskiej scenie. Wstęp na Open Zoo jest darmowy, dlatego serdecznie zapraszamy, abyście też wy posłuchali i spędzili razem z nami piątkowe (oczywiście słoneczne!) popołudnie. Dołączcie do nas 22 maja do klubu Betel!

The Saturday Tea

Trio z Warszawy, które już pewnie mieliście okazje słyszeć. Na Green Zoo zagrają pierwszy raz i mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany koncert. Na wydanej w 2014 płycie „Shindig” pokazali, że pomimo braku gitary basowej posiadają niesamowite wyczucie beatu. Dodajcie do tego „nocną” atmosferę, która towarzyszy ich muzyce i macie coś co recenzenci z wybujałą wyobraźnią określili by mianem „nowego słowiańskiego cool”. Na ich koncercie zakładamy okulary przeciwsłoneczne wink emoticon

https://thesaturdaytea.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/thesaturdaytea

the_saturday_tea2
Graveyard Drug Party

Perła z Poznania, zdążyli wydać album „Paint Your Teeth” w 2014, zagrać parę koncertów i zrobić sobie przerwę. Teraz wracają i zagrają pierwszy raz w Krakowie. Sprawnie łączą wybuchy hałasu z punkową motoryką, zamknięte w krótkich formach. Ich piosenki zyskują dużą moc na koncertach, dzięki instrumentarium składającego się ze specjalnie nastrojonej gitary, bębnów i wokalu. Więcej nie trzeba!

https://graveyarddrugpartyband.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/GraveyardDrugParty

Graveyard Drug Party

 

Sierść

Najnowsza grupa w całym zestawieniu, w kwietniu tego roku wydali swoją debiutancką kasetę (której pierwszy nakład rozszedł się szybko). Sierść zupełnie bezproblemowo łączy elementy black metalu, stonerową motorykę i coś co można usłyszeć w japońskiej psychodelii. W rezultacie otrzymujemy coś, co Darkthrone określiłby jako „Hiking Metal Punks On Acid”. Trzeba sprawdzić na żywo!

https://jasien.bandcamp.com/album/sier-sier-sier
https://www.facebook.com/sierscsierscsiersc

sierść

Katie Caulfield

Katie Caulfield to krakowskie trio balansujące na krawędzi chaosu i dysharmonii jest dzieckiem nieskończonego ciągu przyczyn. W obecnym kształcie pojawili się z końcem 2014, a od tamtej pory nieustannie morfują.
W tamtym roku Katie stworzyła swoje pierwsze demo :
„A freak, an animal.”. Niebawem usłyszeć będzie można
od niej także dłuższą formę.
https://soundcloud.com/katiecaulfield-1
https://www.facebook.com/kt.caulfield

Katie Caulfield

Szymon Keler

Czy liczba jeden wyraża coś poza samą sobą?
„2.0131 […] Plama w polu widzenia nie musi być wprawdzie czerwona, ale jakąś barwę mieć musi: otacza ją niejako przestrzeń barw. Dźwięk musi mieć jakąś wysokość, przedmiot dotyku – jakąś twardość itd.” (Logisch-Philosophische Abhandlung)
REDUKCJA. Próbą radykalnej redukcji wartości estetycznej. Dźwięk, niemożliwy bez swej fizyczności, musi WYBRZMIEĆ. Chcemy jednak by WYBRZMIAŁ w możliwie minimalnym nakładzie treściowym (biały szum, fala sinusoidalna). Elementarne cząstki dźwiękowe odsyłają do samych siebie, przez co stają się opowieścią o sobie. Opowieść uboga w treść EKSPONUJE swą formę (przynajmniej łudzimy się, że tak jest). Kompozycja staję się przyczynkiem do problemów struktury.

Od słuchania ku analizie. Od dźwięku do liczby jeden.

http://phq-art.bandcamp.com/album/sonic-elements-of-speculative-analysis

Szymon Keler

 

CZASOTABELA

15.00 – Szymon Keler

15.30 – Katie Caulfield

16.30 – Sierść

17.20 – Graveyard Drug Party

18.00 – The Saturday Tea

Open Zoo 22 maja w klubie Betel od godziny 15 do 20. Wstęp darmowy!