Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Oxford Drama

Trzeci album Oxford Drama został bardzo dobrze przyjęty w kraju i za granicą, zapraszamy na jesienną odsłonę trasy promującej “What’s The Deal With Time?”. Jedną z pierwszych rozgłośni na falach której zadebiutował singiel “Not My Friend” była amerykańska KCRW. Utwór został zaprezentowany w audycji Henry’ego Rollinsa z kultowego zespołu Black Flag. Rozpieszczał także uszy słuchaczy drugiej amerykańskiej rozgłośni – KEXP. Drugi singiel skradł serce Steve’a Lamacq z BBC Radio 6.
Polscy dziennikarze muzyczni nie pozostali dłużni. Bartek Chaciński z Polityki zwrócił uwagę na unikalne połączenie polskiego pochodzenia duetu osadzonego tak silnie w zagranicznej podszewce brzmieniowej. Jarek Szubrycht w Gazecie Wyborczej pisał o zachwycająco osobliwej kompozycji prostoty i wyrafinowania skomponowanych na nowym albumie utworów. Swoje uznanie wyrazili także Agnieszka Szydłowska, a także Piotr Metz. Prosto z rozgłośni radiowych utwory z krążka “What’s the Deal with Time?” duet prezentował na letnich polskich festiwalach takich jak Open’er Park, Soundrive, Salt Wave czy Alter Fest. Z niezwykle gorącym przyjęciem showcase’owej publiczności spotkali się podczas Vienna Waves Festival.
Zespół spotkać będzie można w największych polskich miastach podczas jesiennej klubowej trasy. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł “What’s The Deal With Time?” Jak sami przyznają, kluczowe dla nich są poczucie zgodności z brzmieniem – językiem, instrumentami, stylistyką – które najlepiej ich określa, oraz swoboda, jaką otrzymują od siebie nawzajem, bez próby naśladownictwa i wpisywania w czyjekolwiek oczekiwania. – Piszemy piosenki, jakie sami chcielibyśmy usłyszeć w radiu – mówią. Choć ich inspiracje nadal krążą wokół twórczości Kevina Parkera i Briana Wilsona, to upływające lata, gromadzone doświadczenia i odbyte podróże pozostawiły subtelny stempel na brzmieniu “What’s The Deal With Time?”. To muzyka, której bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby.
Oxford Drama wystąpi w składzie:
Małgorzata Dryjańska – wokal, gitara Marcin Mrówka – gitara
Anna Pašić – klawisze, chórki
Jakub Kutera – bas
Jarosław Zagrodny – perkusja