Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Rita Braga

Rita Braga jest piosenkarką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką. Wykonuje piosenki w ponad 10 językach. W ciągu ostatniej dekady występowała w całej Europie, USA, Brazylii, Australii i Japonii. Trzeci album Bragi, Time Warp Blues, to „zachwycająca, ekspresjonistyczna wyprawa w idiosynkratyczny, retro-futurystyczny świat dziwactw” (Resonance FM). „Dziwne piosenki, które czerpią wpływy z lat 20-tych, czasami grane na ukulele, ale z maszyną perkusyjną, a czasami Silver Apples z syntezatorem, piosenki są pięknie napisane i wykonane z unikalnym stylem i polotem Rity, która bierze wiele różnych wpływów muzycznych i formuje je w swoje własne piękne ekscentryczne kształty”. (Monolith Cocktail).

Jej poprzedni album Bird on the Moon (Lunadélia Recs, 2018/Moorworks, Japonia 2019) został wymieniony jako jedna z „15 najlepszych płyt z udziałem ukulele” przez magazyn The Wire. Napisała i wykonała operetkę sci-fi minimal ukulele pop o nazwie A Quantic Dream. Spektakl łączył sekwencję snu, astrofizykę, burleskę, animację, egzystencjalizm.

Braga współpracowała z Bernardo Devlinem, Dorit Chrysler, Felixem Kubinem, Ianem Svenoniusem, The Legendary Tigerman i innymi.

Jej czwarty album „Illegal Planet” ma się ukazać we wrześniu 2023 roku.