Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Screaming Females

Zaczynali w piwnicach Nowego Brunszwiku w stanie New Jersey. Wraz z innymi lokalnymi, zaprzyjaźnionymi zespołami, tchnęli w miasto nowy, muzyczny oddech.

Wierni etyce DIY (Do It Yourself), sami wydali dwa pierwsze albumy. Przez cztery kolejne lata zagrali łącznie ponad 300 koncertów, z których większość zorganizowali sami, często w dziwnych, nietypowych miejscach.

W 2009 roku wydali trzeci album, Power Move, już dla Don Giovanni Records. Szaleńcza trasa koncertowa u boku takich gwiazd jak Dinosaur Jr., Throwing Muses, Jay Reatard, Arctic Monkeys i Dead Weather sprawiła, że szturmem wdarli się do świadomości szerszej publiczności.

Na żywo Screaming Females robią furorę swoją punkową energią, a szczególnie słynne są heroiczne gitarowe i wokalne popisy ich frontmanki, Marissy Paternoster.

Zwieńczeniem ich ścieżki do rockowego nieba jest wydany w kwietniu 2012 roku album Ugly. Nagrany przez legendę którą jest Steve Albini, jest kwintesencją tego czym powinna być rockowa płyta. Zespół ten jest żywym przykładem na to jak zaczynając w garażu, dzięki własnej inicjatywie grać ogólnoświatowe trasy koncertowe i pojawiać się na najważniejszych festiwalach muzycznych.

Dziesiąty rok istnienia Screaming Females uczcili wydaniem swojego szóstego albumu studyjnego Rose Mountain. Wyprodukowany przez Matta Baylesa (Mastodon, The Sword) z jasną wizją która przełożyła się na napisane w punkt, świeże i melodyjne piosenki. Wymiatająca gitara i ekstatyczne brzmienie perkusji, są nadal obecne, ale na pierwszy plan wysuwa się melodyjny wokal Marisy i jej liryczny piosenkopisarski geniusz. Jednak już w otwierającym album opierającym się na potężnych gitarach kawałku Empty Head czy otwierającym się słodką linią basu Ripe słyszymy, że potężne brzmienie Screaming Females nadal działa, tym razem w jeszcze bardziej wysmakowanej i piosenkowej wersji!

Screaming Females to wokalistka/gitarzystka Marisa Paternoster, basista Michael “King Mike” Abbate i perkusista Jarrett Dougherty.