Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Socalled

Na pewno o nim słyszeliście. Na pewno byliście już kiedyś na koncercie, w którym brał udział, szczególnie jeśli mieszkacie w Krakowie. I co z tego? Żaden występ Socalled’a nie jest taki jak poprzedni. On zawsze nas czymś zaskoczy.

Bo Socalled to pianista, producent, kompozytor, rapper, wokalista, dziennikarz, fotograf, filmowiec, magik, rysownik komiksów i lalkarz z Montrealu. Nagrywa swoje płyty i koncertuje na całym świecie od ponad dziesięciu lat. Jego szeroka twórczość jest tematem “The Socalled Movie”, filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez National Film Board of Canada.

Nauczał muzyki w ramach warsztatów na muzycznych festiwalach na całym świecie, od Moskwy przez Paryż, Londyn, Los Angeles, Kraków, aż do San Francisco. Grał koncerty na wszystkich kontynentach. Jako producent współtworzył między innymi “Bubbemeises” dla Klezmer Madness Davida Krakauera, “Tweet Tweet” dla grającej klezmerfunka supergrupy “Abraham Inc” oraz ostatni album Enrico Maciasa “La Voyage d’une Melodie”. Lista jego projektów nie zna pokoleniowych, społecznych, kulturowych czy religijnych granic: grał, produkował, aranżował muzykę dla takich wykonawców jak: Chilly Gonzales, Fred Wesley, Boban Markovic, The Mighty Sparrow, Roxanne Shante, Irving Fields, Killah Priest, Matisyahu, Theodore Bikel, Katie Moore, Enrico Macias i Derrick Carter…

Po wydaniu kilku płyt solowych, w tym w 2007 roku “Ghettoblaster”, na której znalazły się takie hity jak “The Good Old Days” i “You Are Never Alone”, nadszedł czas na ostatnie wcielenie Socalled’a – “Sleepover”. Na tym nowym albumie gościnnie występuje 30 świetnych muzyków. Jest on kolejnym przejawem misji przekraczania granic, mieszania dźwięków starych i nowych, brzmienia instrumentów akustycznych i elektrycznych, cyfrowych i analogowych sposobów nagrywania, a równocześnie odkrywania zróżnicowanych kultur i stylów muzycznych. A wszystko to po drodze do nagrania czegoś chwytliwego, bystrego, zabawnego, pełnego emocji i ponadczasowego.

Po dłuższej nieobecności tego zajawieńca w Krakowie, zapraszamy Was ponownie do poznania nowego oblicza Socalled’a. Wróci do nas w maju, by rozbujać ze swoimi ludźmi ostatni dzień Green ZOO.

www.socalledmusic.com