Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Xeno & Oaklander

Xeno and Oaklander są duetem dziewczyna/chłopak grającym minimalistyczną elektronikę, wywodzącym się z Brooklynu, NY. Tworzyć swoją muzykę i pisać soundtracki zaczęli w 2004 roku. Liz Wendelbo jest Francuzką / Norweżką, a Sean McBride pochodzi ze stanu Maryland.

Nagrywają swoje piosenki na żywo w swoim studiu na Brooklynie, grają wyłącznie na analogowych syntezatorach i żywych instrumentach.

Współpracowali z producentem z Nowego Jorku Chrisem Coady, nagrywali także z producentem Drew Brownem w Hospital Studios w Londynie. Wielokrotnie grali trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych, Europie i Rosji, grają też nieustannie w Nowym Jorku w klubach muzycznych, przestrzeniach artystycznych i festiwalach, takich jak Chaos in Tejas, Buchla Source of Uncertainty i w ramach showcasu Moog na SXSW.

Występowali także w SF Moma, PS1 Warm Up, Miami Art Basel, Zurich Kunsthalle i New Museum w Nowym Jorku.

Xeno i Oaklander ostatnio nagrali ścieżkę dźwiękową dla szwajcarskiego artysty Fabiana Marti. Ostatnie remiksy zrobili dla legendarnego brytyjczyka Johna Foxxa i francuskiego artysty elektronicznego Philippe Laurenta.