Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Megafon

X edycja konkursu MEGAFON Radia Kraków – weź udział w konkursie, usłysz się w radiu, zagraj na Green ZOO Festival i wygraj 20 godzin w radiowym studiu nagrań!

Megafon. Kto? Po co? I dlaczego?

Program MEGAFON startował w czasach, kiedy szanujące się zespoły grały w garażach. Garaże stoją dalej, a różnica jest taka, że teraz można w nich nagrać całkiem profesjonalne piosenki. Efekt jest taki, że we wtorki, od godz. 19.05, przez dwie godziny w Radiu Kraków,
w programie „Megafon” posłuchać można grania z Krakowa i Małopolski. Potem powstał pomysł na konkurs, taki z nagrodami… Od tej pory młodzi muzycy mają możliwość nie tylko zaprezentowania swojej muzyki na antenie Radia Kraków, ale też zagrania koncertu na profesjonalnej scenie podczas organizowanego dla najlepszych koncertu finałowego konkursu MEGAFON oraz szansę na wygranie profesjonalnej sesji nagraniowej w radiowym studiu nagrań.

Przez 9. edycji konkursu „Megafon dziennikarze Radia Kraków przedarli się uszami przez setki nagrań. Wybierali to, co najlepsze – twórcze, oryginalne, mocne, nowe. Finalistami MEGAFONU byli m.in. Straight Jack Cat, Format C, Vent, So Flow, Rycerzyki, SALK, Meeow, Dym i… wielu innych. Teraz, z okazji 10. jubileuszowej edycji Megafonu tym razem zamierzamy też wydać składankę, która choć w przybliżeniu pokaże, co działo się w Megafonie do tej pory i jak dobrze gra się w Małopolsce.

Do rzeczy!!

Trwa 10. jubileuszowa edycja Megafonu. Przed zwycięzcą Radio Kraków otworzy na 20 godzin drzwi do studia nagrań i zarezerwuje miejsce na jubileuszowej składance. Finaliści zagrają też w czerwcu na Festiwalu Green ZOO – alternatywnym, awangardowym wydarzeniu, na którym grają wyłącznie zespoły z charakterem. Może nie zawsze najłatwiejszym, ale zawsze frapującym. Nadesłane nagrania, po wstępnej selekcji, będą prezentowane w Radiu Kraków we wtorkowych programach „Megafon”.

Którędy?

Zgłoszenia wysyłać można na adres megafon@radiokrakow.pl. Kiedy? Najlepiej szybko, ale finalny termin nadsyłania muzyki upływa 20 maja 2019 r. Co wysłać? Przynajmniej dwie piosenki dobrej jakości, w formacie mp3, zdjęcie zespołu i kilka dobrych słów na swój temat.

Czekamy! Weź udział w konkursie, zagraj na Green ZOO Festiwal i wygraj sesję w studiu nagrań Radia Kraków.

Pisz na: megafon@radiokrakow.pl.

Szczegóły: http://www.radiokrakow.pl/audycje/megafon/x-edycja-megafonu/